„Prędzej, czy później ten pomnik będzie przed Pałacem Prezydenckim, ale nie ma jeszcze żadnych konkretnych decyzji, ani konkretnej formuły, w jakiej mógłby się pomnik tam znaleźć” – mówi gość Kontrwywiadu RMF FM, dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski, pytany przez słuchaczy o pomnik smoleński. Magierowski dodaje, że na razie nic konkretnego w tej sprawie się nie dzieje i jest ona na takim samym etapie, jak była.

Odejście prof. Ryszarda Bugaja z Narodowej Rady Rozwoju? Bardzo cenię wiedzę i doświadczenie profesora, ale mam nadzieję, że po jakimś czasie będzie chciał z nami współpracować - odpowiada gość RMF FM. Nie słyszałem, żeby ktokolwiek inny nosił się z zamiarem opuszczenia NRR - dodaje. Magierowski pytany o to, czy tego typu decyzje nie sprawiają, że obóz prezydenta zastanawia się nad swoimi działaniami, odpowiada: "Nic nie jest idealne i zawsze popełniamy błędy". Trudno o to, żeby wszyscy bili nam brawo i żeby wszystkie decyzje prezydenta się podobały, bo w takim idealnym świecie nie żyjemy - uważa dyrektor prezydenckiego biura prasowego.

Marek Magierowski był także pytany przez słuchaczy o patronat prezydenta nad I Hajnowskim Marszem Żołnierzy Wyklętych. Pojawiły się wątpliwości związane ze współorganizatorem tego marszu i rozpatrywanie wniosku zostało wstrzymane - mówi gość RMF FM. Dodaje, że organizatorzy zaczęli samowolnie używać sformułowania "patronat narodowy prezydenta RP", a "nie mieli do tego prawa". Naruszyli zasady obowiązujące wnioskodawców. Nie mogliśmy dalej wspierać tej inicjatywy - komentuje.

Marek Magierowski odpowiada również na pytania o awans pułkownika Kuklińskiego, Jana Tomasza Grossa i list senatorów USA do premier Beaty Szydło.

Zobacz, jak Marek Magierowski odpowiadał na pytania Konrada Piaseckiego