Marcin Dubieniecki wśród zatrzymanych przez Centralne Biuro Antykorupcyjne: oprócz tego znanego adwokata, pracującego na terenie Trójmiasta i Warszawy, agenci CBA zatrzymali jeszcze byłego wiceministra skarbu, który w przeszłości był także dyrektorem departamentu w resorcie finansów, i biznesmena. Chodzi o nowy wątek w śledztwie dot. gigantycznych wyłudzeń ze SKOK-u Wołomin.

Śledczy nie ujawniają na razie szczegółów sprawy, wiadomo jednak - jak donosi dziennikarz RMF FM Krzysztof Zasada - że ten konkretny wątek postępowania dotyczy powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych - a jest on elementem śledztwa ws. podejrzeń nieprawidłowego nadzoru nad wołomińskim SKOK-iem w latach 2012-14.

W postępowaniu tym zarzuty niedopełnienia obowiązków usłyszeli już m.in. byli szefowie Komisji Nadzoru Finansowego.

Dzisiejsze zatrzymania przeprowadzone zostały w Gdyni, Szczecinie i okolicach Warszawy, obecnie natomiast funkcjonariusze CBA prowadzą przeszukania.

Po nich trzej zatrzymani mężczyźni przewiezieni zostaną do Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, która prowadzi postępowanie, gdzie mają usłyszeć zarzuty.