Claude Makelele, były piłkarz reprezentacji Francji oraz zawodnik m.in. Realu Madryt, Chelsea Londyn i Paris St Germain, został oczyszczony z zarzutów pobicia swojej partnerki. Taką decyzję podjął sąd w Wersalu.

Makelele przez dwa lata związany był z Brytyjką Thandi Ojeer. Oskarżyła ona piłkarza o uderzenie jej w twarz podczas kłótni w domu na przedmieściach Paryża w październiku 2010 roku.

Oskarżenie domagało się kary pięciu miesięcy więzienia dla Francuza. Sędzia prowadzący sprawę podjął jednak inną decyzję. Nie przyznał też odszkodowania w wysokości 90 tysięcy euro, którego domagała się powódka. Dodatkowo Ojeer będzie musiała zapłacić dwa tysiące euro za bezpodstawne wszczęcie postępowania sądowego.

Ani Makelele, ani jego była partnerka, nie byli obecni na sali w chwili odczytania wyroku.

Od piłkarza do asystenta trenera

39-letni dziś Francuz pełni rolę asystenta trenera PSG Carlo Ancelottiego. Jako piłkarz wywalczył z tym klubem Puchar Francji w 2010 roku. Ponadto ma na koncie dwa tytuły mistrza Anglii (2005 i 2006) z Chelsea Londyn oraz Hiszpanii (2001 i 2003) w barwach Realu Madryt. Z "Królewskimi" wygrał także Ligę Mistrzów w 2002 roku.

Makelele był również w składzie reprezentacji Francji na mundial w 2006 roku. "Trójkolorowi" dotarli wówczas do finału, w którym przegrali z Włochami po rzutach karnych.

Justyna Satora