Specjalna grupa pościgowa policji we współpracy z funkcjonariuszami kieleckiego CBŚP zatrzymała w jednym z warszawskich hoteli 31-letniego Sebastiana W. Mężczyzna był poszukiwany, bo nie stawił się w więzieniu, gdzie miał odbyć karę m.in. za udział w gangu.

Akcja była spektakularna - policjanci weszli do hotelowej siłowni, w której ćwiczył mężczyzna. Użyli granatów hukowych. Mężczyzna próbował uciekać, ale szybko został obezwładniony.

31-latek był poszukiwany, bo nie stawił się w więzieniu, gdzie miał odbyć karę 4 lat pozbawienia wolności za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i handel narkotykami. Ukrywał się przez ostatnie 9 miesięcy.  Prokuratura zarzuca mu wprowadzenie na rynek ponad 35 kg amfetaminy i prawie 1,5 kg kokainy.

Zatrzymanie jest elementem rozprawy z jedną z największych grup przestępczych działających na Mazowszu. Jak dotąd w sprawie prowadzonej przez kieleckie CBŚP zatrzymano 12 osób. Mają oni na swoim koncie zarzuty związane z handlem narkotykami - m.in. tabletkami ekstazy, marihuaną, amfetaminą i kokainą, ale również wyłudzaniem kredytów i VAT-u.

Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(abs)