Były kierownik Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi oraz jego konkubina zatrzymani przez funkcjonariuszy Centralngo Biura Antykorupcyjnego. Obydwoje podejrzani są o przyjęcie ponad pół miliona złotych łapówek.

53-letni były kierownik jednego z wydziałów w ZDiT oraz jego 57-letnia konkubina zostali zatrzymani w swoim mieszkaniu niedaleko Łodzi.

Z ustaleń prokuratury wynika, że 53-latek, jako kierownik w ZDiT, przyjął łapówki od co najmniej kilku firm. W zamian za otrzymane pieniądze uzgadniał projekty tymczasowych zmian w organizacji ruchu. Łapówki trafiały do firmy jego konkubiny, która w ramach swojej działalności gospodarczej wystawiała faktury VAT za usługi, które nigdy nie były wykonywane.

Mężczyzna usłyszał zarzuty przyjęcia od września 2008 roku ponad 516 tys. zł łapówek, prania brudnych pieniędzy oraz poświadczenia nieprawdy w dokumentach. Konkubinie 53-latka postawiono zarzuty prania brudnych pieniędzy i pomocnictwa do łapownictwa.

Obojgu grożą kary do 12 lat pozbawienia wolności. Po przesłuchaniach śledczy zdecydują, czy wystąpić z wnioskami o ich aresztowanie.