​Wyprzedzanie na podwójnej ciągłej przy zakazie wyprzedzania, na oznakowanym skrzyżowaniu oraz niestosowanie się do znaku nakazu jazdy z prawej strony znaku i wjazd na drogę wyłączoną z ruchu. To pirackie wyczyny obywatela Litwy, które zarejestrowała policyjna kamera na krajowej "8" w pobliżu miejscowości Podcisówek w gminie Sztabin. Za wykroczenia mężczyzna został ukarany dwoma mandatami.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku patrolowali drogę krajową numer 8. W pobliżu miejscowości Podcisówek w gminie Sztabin mundurowi zauważyli jadącego z dużą prędkością volkswagena. Kamera w nieoznakowanym radiowozie zarejestrowała wyczyny drogowego pirata.

Kierujący volkswagenem w dwóch miejscach wyprzedzał pojazdy ciężarowe, nie stosując się do znaków drogowych, takich jak: zakaz wyprzedzania, podwójna linia ciągła.

Mundurowi natychmiast ruszyli za nim w pościg. Po kilku minutach zatrzymali pirata. Okazało się, że za kierownicą auta siedział 34-letni obywatel Litwy. Policjanci ukarali go dwoma mandatami karnymi w wysokości 1000 zł każdy. To, że sprawca zarejestrowanych wykroczeń był obcokrajowcem, uchroniło go przed 22 punktami karnymi, które w takiej sytuacji otrzymałby polski kierowca.