Wielki spór o liczbę uczestników na manifestacji "Jesteśmy i będziemy w Europie". Policja podaje, że udział wzięło 45 tys. uczestników, stołeczny ratusz, że 240 tys. Szef MSWiA broni policji, bo - jak dodaje - "jest profesjonalna". Zdaniem Mariusza Błaszczaka marsz KOD i opozycji to "porażka". "Milion ludzi miał wyjść na ulicę" - mówi minister. Na co liczyli organizatorzy? Połączone siły KOD-u i opozycji są sprzeciwem wobec działań Prawa i Sprawiedliwości i poparciem dla silnej Polski w UE . Odwracanie się od Europy to jest droga na Wschód - uważa szef Platformy. Zdaniem rządzących ci, którzy wzięli udział w demonstracji, nie zagrażają obozowi prawicy, a tezy, które im przyświecały, były fałszywe. Czy będą kolejne manifestacje? We wtorek gościem Konrada Piaseckiego w Kontrwywiadzie RMF FM będzie lider Komitetu Obrony Demokracji Mateusz Kijowski.

Wielki spór o liczbę uczestników na manifestacji "Jesteśmy i będziemy w Europie". Policja podaje, że udział wzięło 45 tys. uczestników, stołeczny ratusz, że 240 tys. Szef MSWiA broni policji, bo - jak dodaje - "jest profesjonalna". Zdaniem Mariusza Błaszczaka marsz KOD i opozycji to "porażka". "Milion ludzi miał wyjść na ulicę" - mówi minister. Na co liczyli organizatorzy? Połączone siły KOD-u i opozycji są sprzeciwem wobec działań Prawa i Sprawiedliwości i poparciem dla silnej Polski w UE . Odwracanie się od Europy to jest droga na Wschód - uważa szef Platformy.  Zdaniem rządzących ci, którzy wzięli udział w demonstracji, nie zagrażają obozowi prawicy, a tezy, które im przyświecały, były fałszywe. Czy będą kolejne manifestacje? We wtorek gościem Konrada Piaseckiego w Kontrwywiadzie RMF FM będzie lider Komitetu Obrony Demokracji Mateusz Kijowski.
Mateusz Kijowski na demonstracji KOD /PAP/Radek Pietruszka /PAP

Jeżeli chcesz, by w Twoim imieniu Konrad Piasecki zadał pytanie Mateuszowi Kijowskiemu wpisz je w komentarzu pod artykułem lub wyślij mailem na adres fakty@rmf.fm, wpisując w tytule wiadomości: "Pytanie do Mateusza Kijowskiego".

(mn)