Prokuratura Rejonowa w Grudziądzu prowadzi śledztwo ws. śmierci dwóch osób znalezionych w aucie w miejscowości Szynych k. Grudziądza. Z informacji przekazanych przez rzecznika prasowego grudziądzkiej policji wynika, że odnaleziono ciała kobiety i mężczyzny w średnim wieku.

W sobotę po godzinie 23.00 otrzymaliśmy zgłoszenie, że znaleziono zostało w miejscowości Szynych auto i ciała dwóch osób. Jedna znajdowała się w pojeździe, a druga w jego bezpośrednim sąsiedztwie. Zgłaszającym był mieszkaniec tej miejscowości - poinformował w niedzielę oficer prasowy grudziądzkiej policji sierż. sztab. Maciej Szarzyński.

Rzecznik policji przekazał, że policjanci po przybyciu na miejsce zdarzenia znaleźli ciała dwóch osób - kobiety i mężczyzny. Z informacji przekazywanych przez "Gazetę Pomorską" wynika, że było to małżeństwo, ale tej informacji sierż. sztab. Szarzyński nie potwierdził w rozmowie z dziennikarzami PAP.

Na pewno nie był to wypadek komunikacyjny. To możemy już wykluczyć. Sprawdzamy wszystkie inne okoliczności. Mamy swoją hipotezę, ale dla dobra śledztwa nie mogę na tym etapie podać więcej szczegółów - podkreślił Szarzyński.

Dodał, że policja i prokuratura mają pewne podejrzenia, ale muszą one zostać zweryfikowane. Dopytywany o to czy w Szynychu mogło dojść do zabójstwa rzecznik policji stwierdził, że "w tym momencie nie może odpowiedzieć na takie pytanie".

Potwierdzamy, że znaleźliśmy dwa ciała. Trwa śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu. W tej chwili przesłuchiwani są świadkowie i zbieramy dalszy materiał dowodowy - wskazał Szarzyński.

SPRAWDŹ: Pijany kierowca ciężarówki jechał pod prąd ulicami Warszawy. Policja publikuje nagranie