RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Ktoś wrzucił "autobus" do ustawy

Publikacja: Czwartek, 10 lutego (07:33) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Ktoś - nie wiadomo kto - tak zmienił ustawę o kierujących pojazdami, że każdy, kto chce prowadzić kursy prawa jazdy przez Internet i szkolić instruktorów, będzie musiał kupić... autobus i ciężarówkę, alarmuje "Gazeta Wyborcza". Ustawę podpisał już prezydent, ma wejść w życie za rok.

Kursanci na prawo jazdy będą mogli zaliczyć teorię przez internet (e-learning), ale tylko w tzw. superośrodkach szkolenia, czyli takich które będzie stać m.in. na kupno autobusu i ciężarówki.

Nikt się nie chce przyznać do wprowadzenia warunków, jakich nie było w projekcie rządowym, a pojawiły się w podkomisji sejmowej i spowodują, że bogate ośrodki szkolenia świetnie zarobią, a mniejsze upadną.

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: