27 pikników w pięciu parkach, ekologiczne pyszności z food trucków i ćwiczenia na wolnym powietrzu… Kraków zaprasza mieszkańców do wspólnego piknikowania!

27 pikników w pięciu parkach, ekologiczne pyszności z food trucków i ćwiczenia na wolnym powietrzu… Kraków zaprasza mieszkańców do wspólnego piknikowania!
Tak krakowianie piknikowali 1 lipca w parku Bednarskiego /Bogusław Świerzowski/Krakow.PL /

Jak wyjaśnia w rozmowie z reporterem RMF FM Pawłem Pawłowskim rzecznik Krakowskiego Biura Festiwalowego Michał Zalewski, Pikniki Krakowskie "to wspólna akcja organizowana przez miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Zarząd Zieleni Miejskiej w ramach wielkiego projektu ‘Zatrać się w zieleni’".

Jednym z pasm tego projektu są Pikniki Krakowskie. To jest bardzo duże przedsięwzięcie logistyczne. Będziemy spotykać się aż 27 razy: w każdą sobotę i w każdą niedzielę przez cały lipiec, cały sierpień i cały wrzesień, odwiedzimy po kolei pięć parków. Zapraszamy wszystkich krakowian, by w tym uczestniczyli, i liczymy na to, że pogoda nam dopisze - podkreśla Zalewski.

Pikniki rozpoczynać się będą o godzinie 10:00 i trwać do 16:00.

Zobacz, jak krakowianie piknikowali 1 lipca w parku Bednarskiego!

Jak mówi Michał Zalewski, "atrakcji zaplanowanych jest mnóstwo, za każdym razem przygotowane będzie coś innego".

Oczywiście dobrze zjemy, ekologicznie zjemy. Mniej więcej 30 procent czasu w trakcie tych pikników chcemy poświęcić na jedzenie, a aż 70 procent czasu na aktywności fizyczne. Będzie można ćwiczyć jogę, będzie można ćwiczyć razem z wózkami, bo będą zajęcia dla mam - i dla ojców oczywiście także, będzie można ćwiczyć fitness, uczyć się jeździć na deskorolce - wylicza.

Podczas pikników będzie można również poleniuchować - w strefie relaksu z leżakami i kocami.

Pikniki Krakowskie w lipcu:

Soboty: park Bednarskiego
Niedziele: Zalew Nowohucki

Pikniki Krakowskie w sierpniu:

Soboty: park Bednarskiego
Niedziele: park Decjusza

Pikniki Krakowskie we wrześniu:

Soboty: Planty
Niedziele: park Kościuszki

(e)