Pijany motocyklista, który w Krakowie potrącił kobietę na pasach nie miał prawa jazdy poinformowała policja. Mężczyzna wjechał też w ludzi modlących się pod papieskim oknem na Franciszkańskiej 3. Kierowca nie miał prawa jazdy, bo stracił je za jazdę po pijanemu. W poniedziałek mężczyzna zostanie przesłuchany.

Do wypadku doszło w sobotę wieczorem w centrum Krakowa. Jadący ul. Grodzką 35-letni mężczyzna potrącił na przejściu dla pieszych kobietę. Przechodnie próbowali go zatrzymać, ale motocyklista zaczął uciekać ul. Franciszkańską. Pod oknem papieskim trwały właśnie uroczystości związane z 32. rocznicą wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierowca próbował też przejechać zatrzymującego go policjanta.

Motocyklista wpadł na krawężnik, uderzył w słupek przed budynkiem krakowskiej kurii i przewrócił się. Wtedy został zatrzymany przez policję. Miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. W wypadku na pasach ranna została 48-letnia obywatelka Wielkiej Brytanii. Kobieta trafiła do szpitala.