Małopolskie kuratorium wydało opinię na temat w wydarzeń w krakowskim gimnazjum nr 6 bez obejrzenia filmu ze szkolnego monitoringu. To na tym nagraniu widać, jak na korytarzu 13-letnia Agata atakuje nożem swoją koleżankę - ustalił reporter RMF FM. Nauczyciel dwa razy przechodził obok i nie zareagował.

Urzędnicy kuratorium wydali opinię o okolicznościach zajścia, po rozmowach z dyrekcją i wychowawcami - ustalił reporter RMF FM Marek Balawajder. Stwierdzili, że reakcja pracowników placówki była prawidłowa.

Kuratorium nie zmieni decyzji. Rozmowa Macieja Grzyba z rzeczniczką Aleksandrą Nowak

Płyta z monitoringu, która trafiła do małopolskiego kuratorium oświaty była fatalnej jakości. Na nagraniu nic nie było widać. Dyrekcja i nauczyciele zapewniali, że nie dopuścili się błędów. W taką wersje uwierzyli kontrolerzy z małopolskiego kuratorium. Reporter RMF FM ustalił, że jedna z nauczycielek zamiast pomóc zaatakowanej, rannej nastolatce, pobiegła dzwonić po policję.

Na filmie, który jest w rękach krakowskich funkcjonariuszy, widać że nauczyciele nie reagują na to co się dzieje na korytarzu. Zapewnienia pracowników kuratorium, że w gimnazjum nie popełniono błędów, okazały się przedwczesne.