Karą nagany z wpisaniem do akt ukarana została kolejna nauczycielka z gimnazjum nr 6 w Krakowie, w którym doszło do ataku 13-letniej uczennicy na koleżankę. Decyzja jest nieprawomocna. Pełnomocnik nauczycielki zapowiedział odwołanie.

Jest to już druga taka decyzja komisji dyscyplinarnej dla nauczycieli przy wojewodzie małopolskim. Pod koniec grudnia karą nagany z wpisaniem do akt ukarana została inna nauczycielka. Sprawa dotyczy 13-letniej gimnazjalistki, która 8 września w gimnazjum nr 6 w Krakowie podczas przerwy zaatakowała nożem koleżankę. Były to pierwsze dni pobytu w szkole 13-latki, która wcześniej uczyła się w Szkocji. Napadnięta z ranami ciętymi twarzy i szyi trafiła do szpitala, gdzie przeszła operację.

Wnioski o kary dyscyplinarne dla nauczycielek przygotował krakowski rzecznik dyscyplinarny dla nauczycieli. Zdaniem rzecznika, kobiety atak widziały, ale nie podjęły żadnych działań. We wnioskach, skierowanych do komisji dyscyplinarnej dla nauczycieli przy wojewodzie małopolskim kurator domagał się ukarania obu nauczycielek naganami, ponieważ nie zareagowały na atak i nie podjęły działań w celu zapewnienia bezpieczeństwa zaatakowanej uczennicy.

13-letnia napastniczka trafiła do schroniska dla nieletnich, a potem do szpitala psychiatrycznego. Zdaniem lekarzy ze względu na stan zdrowia nie mogła zrozumieć swojego postępowania ani nim pokierować. Sąd umieścił ją w szpitalu psychiatrycznym.