Podejrzani mają 26 i 28 lat. Do zatrzymania doszło na terenie powiatu pińczowskiego. Funkcjonariuszom udało się odzyskać 9 ton pociętych szyn - mówił st. sierż. Tomasz Piwowarski z zespołu prasowego policji w Kielcach.
Złodzieje najczęściej kradli szyny z bocznych, mało używanych torowisk na terenie powiatu pińczowskiego, jędrzejowskiego i kieleckiego.
Według policjantów, mężczyźni ponad 25 razy sprzedawali w skupie złomu pocięte tory. Mieli za to otrzymać ponad 23 tys. złotych. Na razie nie wiadomo, jak długo trwał ten proceder. Obu złodziejom grozi do pięciu lat więzienia.
(abs)