RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kradli tory. Zarobili ponad 20 tys.

Publikacja: Środa, 15 stycznia (20:41) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież co najmniej 1,5 kilometra szyn kolejowych, ważących ponad 9 ton. Złodzieje na tym procederze mieli zarobić ponad 23 tys. złotych.

Podejrzani mają 26 i 28 lat. Do zatrzymania doszło na terenie powiatu pińczowskiego. Funkcjonariuszom udało się odzyskać 9 ton pociętych szyn - mówił st. sierż. Tomasz Piwowarski z zespołu prasowego policji w Kielcach.

Złodzieje najczęściej kradli szyny z bocznych, mało używanych torowisk na terenie powiatu pińczowskiego, jędrzejowskiego i kieleckiego.

Według policjantów, mężczyźni ponad 25 razy sprzedawali w skupie złomu pocięte tory. Mieli za to otrzymać ponad 23 tys. złotych. Na razie nie wiadomo, jak długo trwał ten proceder. Obu złodziejom grozi do pięciu lat więzienia.

(abs)

Źródło: RMF24/PAP

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: