Premier Ewa Kopacz zapewniła, że nie było rozmów z posłami, którzy ostatnio odeszli z Twojego Ruchu o ich przejściu do Platformy. Jak dodała, nic nie wie o deklaracjach tych polityków o przejściu do jej partii.

Kopacz zapytana przez dziennikarzy, czy posłowie którzy odeszli z Twojego Ruchu mogą znaleźć się w Platformie, odpowiedziała: Nie ma takiej potrzeby, ja nic o chęciach ani zgłoszeniach nie wiem.

W czwartek przestał istnieć sejmowy klub Twojego Ruchu. Z liczącego w ostatnim czasie szesnastu posłów klubu wystąpiło dwunastu, w tym Janusz Palikot. Ci posłowie utworzą teraz sejmowe koło Ruch Palikota. Czterech pozostałych dotychczasowych członków klubu Twojego Ruchu (Andrzej Rozenek, Sławomir Kopyciński, Marek Poznański i Jacek Najder) poinformowali, że postanowili z niego odejść.

Palikot odnosząc się do sprawy Rozenka, stwierdził, że jest on "dogadany z Platformą Obywatelską". Sam Rozenek i trzej pozostali byli już posłowie TR mówili, że na razie będą posłami niezrzeszonymi.

Kopacz zapewniła w rozmowie z dziennikarzami, że nie było żadnych rozmów z byłymi posłami Twojego Ruchu o przejściu do Platformy. Jeśli będą takie rozmowy, to będziemy się zastanawiać - zastrzegła premier. Takich rzeczy nie robi się w konspiracji, najczęściej rozmawia się publicznie. Zwykle takie transfery są ogłaszane w waszych mediach - powiedziała szefowa rządu.

Dodała, że czasy są wyjątkowo trudne i pracowite, dlatego wolałaby "twardo stąpać po ziemi i nie być tą, która snuje scenariusze, które są mało realne i rzeczywiste". 

(md)