Prezydent nie zna pana Polaszczyka. Ale kancelaria sprawdza, czy był on kiedyś gościem którejś z prezydenckich uroczystości – tak brzmią nieoficjalne informacje z otoczenia Bronisława Komorowskiego. To echa dzisiejszego Kontrwywiadu w RMF FM, w którym Jacek Kurski zarzucił prezydentowi bliską komitywę z jednym z ludzi odpowiedzialnych za aferę w SKOK-u Wołomin.

„Pan Polaszczyk ze SKOK-u Wołomin jest w bliskiej komitywie z Bronisławem Komorowskim. Zapytajcie go, czy pan Polaszczyk - który wyprowadził ze SKOK-u Wołomin setki milionów złotych - bywał u pana prezydenta, czy kupował mu wino i skąd pochodziły pieniądze na to wino. Mam na ten temat wiedzę,... czytaj więcej

Oficjalna riposta na zarzuty będzie, ale potrzeba na to jeszcze trochę czasu. Na razie prezydent miał zapewnić swych współpracowników, że nie zna Piotra Polaszczyka, z którym jak mówił gość Kontrwywiadu RMF FM Jacek Kurski, Komorowski miał być w bliskiej komitywie. 

Teraz urzędnicy kancelarii prezydenta sprawdzają, czy były szef Rady Nadzorczej SKOK Wołomin kiedykolwiek był w Pałacu Prezydenckim albo w Belwederze. Wertowanie ksiąg wejść i wyjść z ostatnich pięciu lat musi jednak trochę potrwać.

Tak samo sporo czasu zajmie ustalanie, czy którykolwiek z synów prezydenta rzeczywiście był kiedykolwiek, jak również mówił w Kontrwywiadzie Kurski, prokurentem w spółce prowadzonej przez byłego oficera WSI. Na razie wiadomo, że na pewno nie był to wbrew słowom byłego polityka Prawa i Sprawiedliwości Jakub Komorowski, bo prezydent nie ma syna o takim imieniu.

Wino od Polaszczyka? "Zapytajcie"

Przypomnijmy, że Jan Kurski w porannym Kontrwywiadzie RMF FM zarzucił prezydentowi zażyłą znajomość z Polaszczykiem mówiąc: Pan Polaszczyk ze SKOK-u Wołomin jest w bliskiej komitywie z Bronisławem Komorowskim. Zapytajcie go, czy pan Polaszczyk - który wyprowadził ze SKOK-u Wołomin setki milionów złotych - bywał u pana prezydenta, czy kupował mu wino i skąd pochodziły pieniądze na to wino. Mam na ten temat wiedzę, ale chciałbym żeby zdobyli ją dziennikarze. Kurski dodał również: Czy prawdą jest, że syn pana prezydenta Komorowskiego, Jakub Komorowski był prokurentem w jednej ze spółek prowadzonych przez pana Piotra Polaszczyka, byłego oficera WSI...

Cały dzisiejszy Kontrwywiad RMF FM przeczytacie TUTAJ!

(mal)