Po raz drugi w tym tygodniu oberwał się gzyms remontowanego budynku w Wodzisławiu Śląskim. Tym razem nikomu nic się nie stało. W poniedziałek z tego samego powodu runęło tam kilkudziesięciometrowe rusztowanie.

W nocy strażacy otrzymali zgłoszenie o kolejnym oberwaniu się gzymsu. Tym razem oberwał się on na długości około 4 metrów. Gruz spadł na rusztowanie, zostało ono uszkodzone, ale konstrukcja nie runęła. Strażacy zabezpieczyli i uprzątnęli już miejsce zdarzenia. 

Gzyms oderwał się z bocznej ściany budynku.

W poniedziałek w Wodzisławiu Śląskim runęła kilkudziesięciometrowa konstrukcja rusztowania. Ranne zostały dwie osoby. W środę przed południem w miejscu wypadku zaplanowano wizję lokalną, w której udział ma wziąć między innymi prezydenta miasta.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że z remontowanego budynku oderwał się fragment gzymsu, który następnie spadł na rusztowanie. Sprawiło to, że konstrukcja straciła stabilność i runęła.

Poprawia się stan dwóch osób, które po zdarzeniu trafiły do szpitala.

Przewrócone rusztowanie uszkodziło też trzy stojące w pobliżu samochody. Auta najprawdopodobniej zaparkowano w niedozwolonym miejscu.

Gruz i elementy rusztowania już zostały usunięte. Remont pochodzącego z połowy XVIII wieku budynku muzeum został wstrzymany do odwołania.