Bije licznik prokuratorskich zatrzymań w sprawie korupcji w polskim futbolu. W ręce CBA wpadł kolejny sędzia piłkarski. Marcin P. zatrzymany został w jednym z mieszkań w Rudzie Śląskiej. To już 190. osoba uwikłana w korupcyjny skandal.

W tej chwili agenci CBA przewożą sędziego do prokuratury we Wrocławiu. A tam, jak się dowiedziała się reporterka RMF FM Barbara Zielińska, sędzia usłyszy kilka zarzutów, przede wszystkim przyjmowania łapówek w zamian za korzystne sędziowanie. Te mecze, które miały być przez niego ustawione dotyczą III ligi, rozgrywane były w ciągu trzech lat, między 2003 a 2006 rokiem.

Jako, że w grupę osób zamieszanych w korupcyjną aferę na gigantyczną skalę są sędziowie, piłkarze, trenerzy i obserwatorzy PZPN, można już zorganizować nową ligę - więzienną ekstraklasę. Posłuchaj, w jaki sposób wyobraża to sobie reporterka RMF FM Barbara Zielińska:

Śledztwo w sprawie korupcji w polskim futbolu trwa od maja 2005 roku. Dotychczas wrocławscy śledczy postawili zarzuty blisko dwustu osobom: sędziom - między innymi najbardziej znanemu polskiemu arbitrowi Grzegorzowi G., trenerom, w tym byłemu selekcjonerowi reprezentacji Polski Januszowi W., a także obserwatorom i piłkarzom. Ostatnio przed prokuratorami stanął były kapitan Lecha Poznań, Piotr R.