Kolejka ponad 170 samochodów stoi przed bramą lubelskich zakładów Lubella SA. Najbardziej wytrwali czekają od niedzieli. Powód? Skup z dopłatami, który rozpocznie się w poniedziałek. Zakłady zgodnie z przyznanym limitem skupią 6,5 tys. ton.

Niektórzy rolnicy będą próbowali sprzedać swoje zboże już po raz drugi. Nie udało się im w sierpniu, więc teraz ustawili się w kolejce ponad tydzień przed terminem wrześniowego skupu. Nikt nie ma wątpliwości, gra jest warta świeczki.

Powstała już specjalna lista kolejkowa. Osoby, które są na końcu, pilnują zagorzale, bo im najbardziej na właściwej kolejności zależy.

Powstała już specjalna lista kolejkowa. Najdokładnie pilnują osoby, które są na końcu, bo im najbardziej na właściwej kolejności zależy.

Agencja Rynku Rolnego kłopoty ze skupem tłumaczy m.in. pogodą. Żniwa rozpoczęły się niemal jednocześnie we wszystkich województwach. Na potwierdzenie tej opinii Agencja przytaczała liczby: rok i dwa lata temu tylko do 1 sierpnia skupiliśmy odpowiednio 7 i 5 tys. ton zboża. W tym roku 346 tys.

Foto: Archiwum RMF

12:40