"Jestem przekonana, że dla dobra polskiego życia politycznego, dla dobra Polski, dla tej odwagi, której nam potrzeba, Jarosław Kaczyński powinien zejść ze sceny politycznej dzisiaj" - powiedziała Joanna Kluzik-Rostkowska. W Lublinie odbyła się konferencja PJN.

Joanna Kluzik-Rostkowska podczas spotkania nazwała Donalda Tuska "premierem ciepłej wody w kranie". Dodała, że Polsce potrzebny jest "lamparci skok", a nie metoda drobnych kroków.

Kiedy ta woda leci, to myślę sobie, no skoro sam premier obiecał, to tak będzie dalej. Problem polega na tym, że Donald Tusk jest premierem ciepłej wody w kranie i niczego więcej. Ciepłej wody w kranie i powolnych kroków, które w istocie są dreptaniem w miejscu - skomentowała Kluzik-Rostkowska.

PJN wystartuje w wyborach samodzielnie

Wystartujemy z własnych list na pewno. Budujemy w tej chwili swoje zaplecze. Możemy to robić dopiero teraz, dlatego, że partia została zarejestrowana niedawno. Jeżeli w przestrzeni politycznej pojawia się taka spekulacja to znaczy, że jesteśmy poważnie traktowani. Ja się z tego bardzo cieszę - skomentowała szefowa PJN.