Strażakom udało się ugasić potężny pożar budynku przy ul. Pięknej we Wrocławiu. Nikomu nic się nie stało. Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy od słuchaczy na Gorącą Linię RMF FM.

Ogień pojawił się na dachu budowanego budynku wielorodzinnego. W chwili pożaru wewnątrz byli pracownicy, którzy zostali ewakuowani. 

Z odległości 20 km widać kłęby dymu unoszące się nad miastem, nad północną częścią Wrocławia - mówił nam jeden ze słuchaczy.

Gęste kłęby czarnego dymu to efekt palenia się prawdopodobnie styropianu i papy, które znajdowały się na dachu, gdzie pojawił się ogień.

To była elewacja, czyli styropian, który był położony na beton z zewnątrz. Cała ta elewacja od parteru do samej góry się spaliła - powiedział nam Sylwester Dąbek, zastępca komendanta miejskiego straży pożarnej we Wrocławiu. 

Z powodu dużego zadymienia ewakuowano 100 pracowników budowy, 20 dzieci z przedszkola i 200 osób z okolicznego budynku.

Budynek jest rozległy. Ma kształt litery L oraz sześć pięter - dodał rzecznik komendanta miejskiego straży pożarnej Mariusz Piasecki. Na razie nie ustaliliśmy źródła i przyczyn pożaru - dodał. 

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.