Kim jest Michał L., który rozjeżdżał samochodem ludzi na sopockim deptaku i molo? To wykształcony psycholog. Ma 32 lata, mieszka w Redzie pod Gdynią. Przystojny, wysportowany, wykształcony, z dobrze płatną pracą w korporacji - ustaliła "Gazeta Wyborcza".

W wieku 18 lat zdobył uprawnienia ratownika wodnego WOPR. Potem skończył nie tylko Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej, ale też turystykę i rekreację na gdańskiej AWF. Pasjonował się filmami, uwielbiał Quentina Tarantino i marzył o spotkaniu z reżyserem. Sam napisał scenariusz filmowy. W ubiegłym roku poleciał do Stanów Zjednoczonych, aby go sprzedać – jak twierdzi jeden z jego znajomych, lub by uzyskać poradę fachowców – jak dowiadujemy się od drugiego.

Atakując na molo, zrealizował scenariusz, który mistrz horrorów Stephen King nakreślił w wydanej w czerwcu br. książce „Pan Mercedes”. W jego powieści samotny kierowca bez ostrzeżenia przebija się samochodem przez tłum, następnie cofa i uderza ponownie, ale już z większą prędkością. Osiem osób ginie, 15 odnosi
rany.

Więcej o Michale L. w środowym wydaniu "Faktu". Tam też informacje o Putinie i zamachu na malezyjski samolot pasażerski.