Kierowcy quada, który na Mazurach śmiertelnie potrącił 29-letnią turystkę z Warszawy, nie postawiono zarzutu spowodowania wypadku. Prokurator stwierdził, że materiał dowodowy nie jest wystarczający.

Musimy zasięgnąć opinii biegłych z zakresu ruchu drogowego. Na podstawie oględzin miejsca wypadku i innych dowodów chcemy zrekonstruować rzeczywisty przebieg zdarzenia i ocenić jego przyczyny - powiedział prokurator Ryński.

Kierowca był trzeźwy i miał uprawnienia do kierowania quadem. Po wypadku został zatrzymany w areszcie. W najbliższych godzinach zostanie przesłuchany w charakterze świadka i wówczas zwolniony do domu.

Prokuratura zastrzegła, że decyzja o niepostawieniu zarzutów nie przesądza, kto ponosi winę za wypadek. Niewykluczone jest także postawienie zarzutów po uzyskaniu ekspertyzy biegłych.

29-letnia tursytka z Warszawy spacerowała z mężem i 4-miesięcznym dzieckiem w wózku po drodze prowadzącej z Kleszczewa do Paprotek. Została uderzona przez nadjeżdżającego z przeciwka quada, którym kierował 36-letni mieszkaniec Mikołajek.

Przesłuchano już męża ofiary. Zeznania złożył także kierowca innego quada, jadącego tuż za tym, który potrącił turystkę. Zdaniem prokuratury zeznania są "stosunkowo zbieżne". Śledczy oceniają natomiast jako "niejednoznaczne" zachowanie ofiary wypadku na drodze.