"Donald Tusk jest zupełnie oderwany od rzeczywistości. Co innego mówi premier, a zupełnie inaczej żyje się Polakom" – stwierdził poseł PiS Mariusz Antoni Kamiński, komentując wystąpienie szefa rządu na konwencji PO. „Mieliśmy już trzy expose, dziesięć rekonstrukcji rządu, kilka nowych otwarć i nic z tego nie wychodziło, nic się nie zmieniało” – podkreślił.

Premier nie ma nowego programu, a jeśli ma jakieś zapiski, to są one niewiarygodne - stwierdził Kamiński. Cokolwiek by nie powiedział, to się nie powiedzie bez skutecznej walki z korupcją, a on tego nie może zagwarantować - dodał. Odniósł się też do kontrowersji wokół byłego ministra transportu Sławomira Nowaka, który towarzyszył szefowi rządu podczas konwencji. Premier mówił o braku tolerancji dla korupcji, a tymczasem mamy do czynienia z największą aferą korupcyjną w historii Polski. W dodatku obok premiera siedział Sławomir Nowak, który ma postawione zarzuty prokuratorskie, co czyni wystąpienie Tuska zupełnie niewiarygodnym - ocenił parlamentarzysta.

w ostatnich dniach CBA zatrzymało 20 osób podejrzewanych o korupcję. Ma to związek z prowadzonym przez stołeczną prokuraturę apelacyjną śledztwem dot. zamówień na zakup sprzętu i usług teleinformatycznych przez Centrum Projektów Informatycznych b. MSWiA oraz KGP. Wśród zatrzymanych byli wiceprezes Głównego Urzędu Statycznego, pracownik Centrum Informatyki Statystycznej, Monika F. była już naczelnik Wydziału Zamówień Publicznych w Biurze Dyrektora Generalnego MSZ oraz 15 przedstawicieli firm informatycznych.

(mn)