Tej jesieni w RMF FM gospodarzami pasma popołudniowego „Lepsza połowa dnia” (od poniedziałku do piątku, od 14:00 do 19:00) będą Kamil Baleja i debiutująca na antenie RMF FM Katarzyna Wilk, dziennikarka krakowskiej Radiofonii. Na antenie RMF pojawi się także nowy program weekendowy „Świat się śmieje” Marcina Fugiela oraz specjalna edycja Poplisty z okazji 25-lecia RMF FM. W Faktach RMF FM ruszają nowe cotygodniowe cykle: Twoje pieniądze, Twoje zdrowie, Twój weekend. Jesienią będziemy kontynuować podróże po Polsce w ramach akcji Twoje Miasto.

"Wstawaj szkoda dnia"(od 5:30 do 9:00, od poniedziałku do piątku) poprowadzą: Robert Karpowicz i Przemysław Skowron. W programie pojawią się także nowe felietony Tomasza Olbratowskiego.

Gospodarzem "Byle do piątku"  (od 9:00 do 14:00) tej jesieni będzie Sławomir Kowalewski. W paśmie pojawi się szereg nowych pozycji  (informacje wkrótce) oraz jesienna odsłona Loterii RMF FM, której finały poprowadzi Hubert Urbański.

Wieczór to miejsce na program muzyczny: wyjątkową w tym roku, urodzinową "Poplistę Plus" Darka Maciborka (od 19:00 do 23:00).

Oprócz stałych pozycji w ramówce znajdzie się także jesienna edycja jubileuszowego konkursu "Ja Cię kręcę", w którym słuchacze przysyłają swoje nagrania piosenek artystów znanych z anteny RMF FM. Pięciu zwycięzców, wybranych przez słuchaczy i internautów zaśpiewa z Perfectem, Ewą Farną, Kamilem Bednarkiem, Enejem i Varius Manx na wielkiej, transmitowanej przez telewizję,  gali urodzinowej RMF FM w lutym przyszłego roku. Utwory w wykonaniu słuchaczy znajdą się także na specjalnej, rocznicowej płycie "25 lat RMF FM" .

Dni powszednie w RMF FM zakończy program "Dobra nocka" ( od 23:00 do 3:00).

Weekendowe "Wolno wstać" w RMF FM  (od 6:00 do 10:00) prowadzić będzie Daniel Dyk. Na antenę powracają programy "Radiowy Plac Zabaw" i "Pogotowie rodzicielskie" ."Przepis na Weekend" (w soboty od 10:00 do 15:00) poda ponownie Krzysztof Urbaniak.

Niedziela to przede wszystkim dłuższy o godzinę, program "Wszystkie numery Agnieszki Chylińskiej" (od 10:00 do 15:00). To jeden z najbardziej lubianych przez słuchaczy RMF FM, tym razem w nowej odsłonie i o nowej godzinie.

O godz. 15:00 w weekendy (sobota i niedziela, od 15:00 do 20:00) debiutuje program Marcina Fugiela "Świat się śmieje".

Sobotnie i niedzielne wieczory należą do Marcina Jędrycha i jego programu "Dobrze zagrane" ( od 20:00 - do północy).

Na antenie RMF FM zadebiutują także inni nowi prowadzący i nowe programy.

Fakty RMF FM wprowadzają dni tematyczne

W Faktach RMF FM będziemy blisko słuchaczy. W jesiennej ramówce proponujemy Wam nowe cykle poradnikowe, związane z finansami, zdrowiem i kulturą. Do redakcji zaprosimy wówczas ekspertów, którzy będą odpowiadać telefonicznie na Wasze pytania. Całość uzupełni specjalny, tematyczny raport na Rmf24.pl

"Twoje Pieniądze w Faktach RMF FM". W każdy poniedziałek na antenie pojawią się materiały poświęcone kwestiom finansowym słuchaczy, w skali mikro i makro, dotyczące między innymi takich kwestii, jak:  koszt wykształcenia dziecka , pierwsza praca, podatki, kredyty, zakładanie firmy , domowy budżet, bezpieczne inwestycje itd. Cykl przygotowują: Michał  Zieliński, Krzysztof Berenda , Urszula Gwiazda.

"Twoje Zdrowie w Faktach RMF FM". W każdą środę dziennikarze i eksperci poruszą problemy związane ze zdrowiem, profilaktyką, kondycją, walką z chorobami cywilizacyjnymi lekami i dietami.

Cykl przygotowują: Ewa  Kwaśny, Magdalena Partyła. 

"Twój weekend w Faktach RMF FM". Co piątek zaproponujemy Wam, jak ciekawie i oryginalnie spędzić czas wolny od pracy. To  seria propozycji od klasycznie kulturalnych (kino, teatr, książka muzea), przez sportowe, po akcje organizowane przez RMF FM.

Cykl przygotowują:  Magdalena Wojtoń , Katarzyna  Sobiechowska-Szuchta, Joanna Potocka.

W soboty Fakty RMF FM będą odwiedzały miasta w całej Polsce w ramach kontynuowanej akcji - "Twoje Miasto w Faktach RMF".

(acz)