Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał 28-letni kierowca mercedesa zatrzymany przez świętokrzyską policję do kontroli. Na dodatek mieszkaniec Stąporkowa prowadził pojazd, w którym na jednym z kół brakowało opony.

Policjanci z Komisariatu Policji w Stąporkowie (pow. konecki) zatrzymali w nocy z soboty na niedzielę do kontroli drogowej na drodze krajowej nr 42 osobowego mercedesa. Na tylnym kole auta brakowało opony.

Za kierownicą samochodu znajdował się 28-letni mieszkaniec Stąporkowa. Po sprawdzeniu jego trzeźwości okazało się, że mężczyzna w organizmie miał blisko 3 promile alkoholu. Dodatkowo w policyjnym systemie nie było informacji na temat obowiązkowego ubezpieczenia pojazdu - powiedziała sierż. Marta Przygodzka z Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

Policjantka dodała, że pijany 28-latek odmówił również funkcjonariuszom podania swoich danych osobowych. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności, wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.