Ostateczne decyzje ws. zmian personalnych w rządzie zostaną podjęte w niedługim czasie, ale dowiemy się o nich pewnie w grudniu - ogłosił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla TVP Info. Jak zaznaczył: "Musimy tak skonstruować rząd, żeby on się dobrze wpisywał w tą nową, troszkę trudniejszą sytuację".

Kaczyński, pytany o to, jaka będzie zapowiadana rekonstrukcja rządu, odparł: Na pewno troszkę odłożona w czasie, bo pani premier zaproponowała zmiany strukturalne w rządzie, bardzo interesujące.

Ale takie zmiany z reguły są bardziej długotrwałe, nie można dokonać ich z dnia na dzień - podkreślił.

A jeżeli chodzi o ostateczne decyzje co do personaliów, to one będą podjęte w ciągu stosunkowo niedługiego czasu, ale pewnie dowiemy się o nich w grudniu - zapowiedział następnie prezes PiS.

Czym będziemy się kierować? Powodzeniem w kierowaniu danym resortem, a po drugie: także okolicznościami, które z tym nie mają już wiele wspólnego. Bo okoliczności się zmieniły, (...) to też trzeba brać pod uwagę - stwierdził.

Musimy tak skonstruować rząd, żeby on się dobrze wpisywał w tą nową, troszkę trudniejszą sytuację - podsumował Jarosław Kaczyński.

Beata Szydło w RMF FM: Nie chcę koncentrować się wyłącznie na zmianach personalnych

W sobotni poranek o rekonstrukcję rządu pytana była na antenie RMF FM premier Beata Szydło.

Nie chciałabym mówić dużo na temat zmian rządowych, (...) są przygotowane pewne propozycje, natomiast w tej chwili ta dyskusja jeszcze się toczy. To, że zmiany w rządzie następują, jest rzeczą zupełnie naturalną. Ja myślę, że w rządzie naszym, rządzie Prawa i Sprawiedliwości, tych zmian do tej pory nie było zbyt dużo. To wynika z tego, że to jest dobry zespół, który realizuje bardzo konsekwentnie program, który przyjął - podkreślała szefowa rządu w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem.

Premier Beata Szydło: Pewne resorty trzeba połączyć, pewne zadania przesunąć do innych resortów

W tej chwili dyskusja nt. zmian w rządzie się toczy - mówi premier Beata Szydło, gość specjalny Krzysztofa Ziemca w RMF FM. "W naszym rządzie tych zmian do tej pory nie było zbyt dużo, ale to wynika z tego, że to jest dobry zespół, których konsekwentnie realizuje program, który przyjął"... czytaj więcej

Jak zdradziła: Nie chcę koncentrować się tylko i wyłącznie na zmianach personalnych. Chcę, żebyśmy porozmawiali o zmianie struktury rządu. (...) Pewne resorty w mojej opinii trzeba połączyć, pewne zadania trzeba, być może, przesunąć do innych resortów.

Przyznała, że "dobrym przykładem" jest tutaj Ministerstwo Cyfryzacji. Zadania, które realizuje ten resort, są realizowane również w kilku innych resortach. Musimy podjąć decyzję, co z tym zrobić, żeby ta koordynacja była pełna i przede wszystkim, żeby nie było takiego bardzo często rozdźwięku pomiędzy poszczególnymi resortami. Mamy do decyzji zmianę, która musi polegać na tym, że albo konsekwentnie przesuwamy te zadania do pozostałych resortów, albo w tym jednym resorcie kumulujemy te zadania, które w tej chwili są w pozostałych - mówiła.

Jeżeli zostanie przyjęta moja koncepcja, czyli połączenia przynajmniej dwóch resortów i być może rezygnacji, przesunięcia zadań z jednego do dwóch pozostałych, to wtedy naturalną rzeczą będzie to, że zmiany personalne będą musiały nastąpić - przyznała również Beata Szydło.

CAŁĄ ROZMOWĘ KRZYSZTOFA ZIEMCA z PREMIER BEATĄ SZYDŁO - do PRZECZYTANIA i OBEJRZENIA - ZNAJDZIECIE TUTAJ! >>>>


(e)