"Liczymy, że ustawa dotycząca niższego ZUS-u dla mikrofirm trafi bez zwłoki pod obrady parlamentu" - stwierdził Jarosław Gowin podczas kongresu jego nowej partii - Porozumienie. Wicepremier podkreślił, że jego pomysł jest gotowy już od czterech miesięcy. To przypomnienie i delikatny przytyk w stronę PiS - informuje dziennikarz RMF FM Patryk Michalski. "W kolejce" czekają także zmiany dotyczące ustroju rolnego.

Jarosław Gowin podkreślił, że projekt obniżający ZUS dla mikrofirm uzyskał akceptację prezesa PiS i został zaprezentowany na kongresie Zjednoczonej Prawicy w Przysusze. Zrobiłem to  w porozumieniu z panem prezesem Jarosławem Kaczyńskim, który jako pierwszy złożył podpis - powiedział.

Ten projekt czeka od lipca, ale wicepremier przyznał, że to nie jedyny jego projekt, który został odłożony w czasie. Chodzi także o ustawę o kształtowaniu ustroju rolnego, która zaostrzyła zasady nabywania ziemi.

Gowin chciałby, by z tych rygorów wyłączyć działki do 2 hektarów, np. pod budowę małej firmy lub domu.

Wcześniej wicepremier stwierdził, że nie zawsze zgadza się z Jarosławem Kaczyńskim, ale ma zaufanie do jego przywództwa. 

(ph)