Po tym jak wyszło na jaw, że ponad tysiąc Polaków wyjechało do Włoch do obozu pracy, a nie do pracy - jeszcze raz przypominamy o podstawowych zasadach szukania pracy za granicą.

Po pierwsze – takiej pracy trzeba szukać tylko u pewnych, sprawdzonych pośredników. Muszą oni posiadać zezwolenia i certyfikaty. Druga zasada to odpłatność za znalezienie pracy. Nie wolno pobierać opłat za pośrednictwo od kandydatów poszukujących pracy - podkreśla Kazimierz Sedlak z biura pośrednictwa pracy.

Międzynarodowy gang handlarzy ludźmi został rozbity przez polskich i włoskich policjantów. Z obozów pracy na południu Włoch uwolniono 113 Polaków. W sumie w kilku włoskich i polskich miejscowościach zatrzymano 25 członków gangu. czytaj więcej

Ponadto – jak dodaje – sama rozmowa o zatrudnieniu za granicą nie może ograniczyć się jedynie do telefonicznego kontaktu z pośrednikiem. Najwięcej wątpliwości budzą takie oferty, gdy wszystko chce się załatwić przez telefon komórkowy. Należy też wystrzegać się krótkich, mało szczegółowych ogłoszeń typu - "Praca we Włoszech i numer telefonu”.