Pierwszy śnieg spadł w Łodzi - napisał na Gorącą Linię RMF FM Konrad. Jak wynika z waszych listów, biały puch o poranku pojawił się też w Zielonej Górze. Śniegiem sypnęło również w okolicach Warszawy, Chełma i Lublina. Na dowód pan Piotr przesłał nam zdjęcia.

Ale słuchacze ślą nam zdjęcia nie tylko z ośnieżonej Polski. Oto fotografie przesłane nam przez panią Ewelinę z Niemiec. To autostrada A72 Hof-Plauen. Na pocieszenie pani Ewelina pisze, że "zima zaskoczyła nawet niemieckich drogowców".

Czekamy na Wasze zdjęcia. Piszcie, gdzie już zrobiło się biało. Adres fakty@rmf.fm do Waszej dyspozycji.

Prognoza pogody na najbliższe dni

A dziś śnieg możliwy przede wszystkim w górach, a także na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, w Wielkopolsce, na Ziemi Łódzkiej, północy Górnego Śląska i Małopolski oraz na Kielecczyźnie, Lubelszczyźnie, Mazowszu i Podlasiu. Na południu Górnego Śląska i Małopolski opady deszczu ze śniegiem lub deszczu, a na Podkarpaciu deszczu

Na południu i wschodzie Polski może spaść nawet do 15 centymetrów świeżego puchu. A na Mazowszu lokalnie 20 cm. Opady miejscami będą intensywne i będą ograniczać widoczność. Na termometrach od 1 st. C do 6 st. C, tylko nad samym morzem od 5 st.C do 7 st.C, a na Podkarpaciu od 5 st.C do 9 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, na Podlasiu porywisty, przeważnie północno-wschodni.

Padać będzie także w nocy; w południowo-wschodniej Polsce od 6 cm do 10 cm. Chłodno. Od minus st.C do 0 st.C, tylko na Wybrzeżu powyżej zera.

W niedzielę od Śląska po Podkarpacie i Podlasie zachmurzenie duże i całkowite. Śnieg. Temperatura od 1 st. C do do 7 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni.