Możliwe, że jeszcze w tym roku uda się wznowić produkcję w Hucie Częstochowa. Deklaruje to firma, która może stać się nowym dzierżawcą częstochowskiego zakładu. Podpisanie umowy w tej sprawie jest możliwe już w przyszłym tygodniu. Zakład nie prowadzi produkcji od wielu tygodni.

Możliwe, że jeszcze w tym roku uda się wznowić produkcję w Hucie Częstochowa. Deklaruje to firma, która może stać się nowym dzierżawcą częstochowskiego zakładu. 
Podpisanie umowy w tej sprawie jest możliwe już w przyszłym tygodniu. Zakład nie prowadzi produkcji od wielu tygodni.
Zdjęcie ilustracyjne /Jaroslav Ozana/CTK /PAP/CTK

PO wielu tygodniach w zakładzie ma ruszyć produkcja. Część pracowników jest na postojowym, niektórzy zajmują się utrzymywaniem urządzeń. Dziś, czyli planowo, dostali wynagrodzenia. Teraz właścicielem jest syndyk, który wypowiedział umowę dotychczasowemu dzierżawcy, bo ten zdaniem syndyku miał naruszyć zasady tej umowy. Wstrzymano produkcję, a także znacznie ograniczono dostawy energii, ciepła i gazu. Do tego zobowiązania wobec załogi nie były realizowane.

Deklaracja uruchomienia produkcji jeszcze w tym roku jest o tyle istotna, że sytuacja zakładu, który nic nie produkuje, a dostawy prądu zostały w nim ograniczone, mogłaby się jeszcze pogorszyć. 

Opracowanie: