Dlaczego ludzie w PiS są tak zapatrzeni w swojego przywódcę? „Dlatego, że Polska po ‘89 roku nie miała takiego polityka. Nawet w czasach, kiedy wszyscy mówili, że się myli, historia przyznawała mu rację”- wyjaśnia Adam Hofman, odpowiadając na pytania słuchaczy RMF FM.

"Partia Ziobry to już nie problem"

Przestaliśmy się przejmować tym problemem. SP nie przekroczy progu wyborczego - mówi Adam Hofman pytany, czy PiS porzucił już plany wchłonięcia Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro. Nie zajmuje to naszej wyobraźni. Kiedy dostaną 2 czy 3 procent poniżej progu, warto rozmawiać z ich elektoratem, ale nie z nimi samymi - mówi o liderach SP gość RMF FM. Liderzy SP po przegranych wyborach pewnie gdzieś się, daj Boże, odnajdą, gdzieś znajdą swoje miejsce, może u Korwina… - proponuje Hofman. Sytuacja na prawicy wydaje się ustabilizowana - dodaje.

"Trend się odwraca? Liczę na to"

Raz wygrywa, raz przegrywa - odpowiada słuchaczowi, który chce wiedzieć, dlaczego PiS wciąż przegrywa. Ostatni rok to były trzy zwycięstwa - przypomina Hofman. W tym roku idziemy po zwycięstwo - zapewnia. Najpierw wielokrotnie wygrywaliśmy z PO, później przyszło pasmo porażek, teraz jest znów pasmo zwycięstw - uważa. Czyli trend się odwraca? Liczę na to - mówi Adam Hofman.

"Putin - spiritus movens"

Kto ponosi główną odpowiedzialność za wydarzenia na Ukrainie? Spiritus movens wydarzeń jest tu Putin a ośmiela go słabość USA i Unii Europejskiej. Reset stosunków z Rosją Obamy spowodował, że Putin zrobił to, co zrobił i robi to, co robi - wyjaśnia gość RMF FM.

Zarobki posłów? "Jest lepiej Polakom, jest lepiej politykom"

Zarobki posłów powinny być połączone ze wzrostem gospodarczym np. ze średnią krajowym. Rośnie średnia krajowa, rosną zarobki polityków - proponuje gość RMF FM, pytany o zarobki posłów. Jest lepiej Polakom, jest lepiej politykom - tłumaczy.

Adam Hofman odpowiada też na pytanie, czy on sam przypadkiem nie jest "resortowym dzieckiem" i... kiedy stanieją truskawki.

Zobacz, jak Adam Hofman odpowiadał na pytania słuchaczy RMF FM!