​Happening nawiązujący między innymi do wpadek wiceszefa MSWiA Jarosława Zielińskiego zapowiadają związkowcy służb mundurowych podczas manifestacji w Warszawie. Szefowie organizacji poinformowali o szczegółach protestu, który zaplanowano na 2 października. Jest on reakcją na fiasko rozmów z rządem o postulatach płacowych i emerytalnych.

Happening z udziałem umundurowanych funkcjonariuszy ma ruszyć w południe z Placu Zamkowego i stanąć przed Pałacem Prezydenckim. Tam delegacja zamierza zostawić petycję z żądaniami branży mundurowej.

Następny przystanek to Plac Na Rozdrożu. Po złożeniu kolejnej petycji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, to właśnie na tym placu zaplanowano happening

Zobaczymy i hawajskie tańce, kto wie czy nie przeleci jakiś helikopter, który rozsypie konfetti. A może będzie też orszak umundurowanych postaci ze skrzydłami anielskimi - zapowiada szef policyjnych związków Rafał Jankowski.

Od lipca policja prowadzi akcję pouczenia zamiast mandatu. Teraz mundurowi poszerzają protest o elementy strajku włoskiego.

(az)