W każdym schronisku tatrzańskim funkcjonuje ekran informacyjny, na którym są informacje o aktualnych warunkach i prognoza nawet na kilka dni do przodu. Tych możliwości dostępu do danych na pewno nie brakuje - przypomina naczelnik TORP Jan Krzysztof.
Jednak turyści i tak nie sprawdzają prognoz przed wyjściem w góry. Nie. Nie mamy dostępu do internetu, wybraliśmy się w ciemno - mówi para spotkana przez reportera RMF FM na jednym z górskich szlaków. Nawet jakby padał deszcz, to i tak byśmy się wybrali w góry - zaznaczają młodzi ludzie.
Jak się okazuje, w niektórych wypadkach nawet wyświetlanie prognoz na ścianie Giewontu czy przesyłanie każdemu turyście SMS-em, niewiele by zmieniło.