"Michał Kamiński wejdzie do PO. Jeszcze podania nie złożył, ale to tylko kwestia formalności. Zastanawiamy się nad miejscem, gdzie wstąpienie Michała Kamińskiego do PO będzie optymalne" - mówi Paweł Graś, odpowiadając na pytania słuchaczy RMF FM. "Michał Kamiński pokazał, że potrafi walczyć. Zyskał uznanie u znacznej części wyborców i ludzi PO na Lubelszczyźnie" - dodaje.

"Zapadła decyzja odnośnie ambasady w Moskwie"

"Decyzje już zapadły" - mówi o stanowisku ambasadora w Moskwie Paweł Graś, odpowiadając na pytania słuchaczy RMF FM. "Nie będzie to Paweł Kowal" - zapewnia, pytany o nazwisko kandydata. "Paweł Kowal jest człowiekiem interesującym. Szkoda byłoby marnować taką postać i taką osobowość, ale co będzie dalej... tu losów Pawłowi Kowalowi układać nie będziemy" - mówi sekretarz generalny PO pytany, czy polityk Polski Razem miałby szansę "zostać zagospodarowany" przez PO.

Nawet zwolennicy Schetyny poczuli się dotknięci

"Wszyscy, również zwolennicy Grzegorza Schetyny zgodzili się, że ta wypowiedź była niefortunna" - mówi Paweł Graś. "Miałem okazję rozmawiać ze zwolennikami Schetyny. Oni chyba poczuli się najbardziej dotknięci tym, że Grzegorz zarzucił PO brak woli walki" - tłumaczy. Gość RMF FM zapowiada, że "wyniki wyborów będą analizowane w każdym z okręgów wyborczych, ale po to, żeby wyciągnąć wnioski na przyszłość. Nie będzie żadnej partyjnej odpowiedzialności. Nie będzie zesłania" - dodaje. "Chodziło o to, żeby zwrócić uwagę, że w sytuacji, kiedy decydują pojedyncze głosy, takie niefortunne wypowiedzi mogą zaszkodzić" - mówi o krytyce słów Grzegorza Schetyny podczas zeszłotygodniowego zarządu partii.

Marysia na sztandarach PiS. Trzeba dać jej szansę

Co dalej z Marysią? "Trzeba pytać rodziców Marysi i działaczy PiS, którzy wciągnęli Marysię na sztandary. PO żadnych planów wobec Marysi nie ma" - zapewnia Paweł Graś odpowiadając na pytania słuchaczy RMF FM. "Trzeba dać Marysi szansę, żeby przemyślała to, co wokół niej się dzieje, tę burzę, którą wokół siebie wywołała. Trzeba dać jej szansę na weryfikacje poglądów. Szkoła ma tu sporo do odegrania. Rodzice także" - tłumaczy sekretarz generalny PO.

Rozmowy z prezydentem Obamą o wzmocnienia obecności NATO

"To będzie bardzo ciekawa wizyta" - mówi o przyjeździe prezydenta USA Baracka Obamy do Polski. "To docenienie przez Obamę i przywódców państw wysiłków Polaków, ale będą także rozmowy konkretne" - zapowiada. "Rozmowy będą koncentrować się głównie w obszarze bezpieczeństwa i wzmocnienia obecności NATO w naszej części Europy"- twierdzi gość RMF FM.

"Czy to prawda, że wojsko spisuje obywateli, którzy posiadają samochody dostawcze do mobilizacji i dlaczego nie mówi się prawdy?" a także "czy celem polityki PO jest doprowadzenie do tego, aby Polacy nie mieli własnych mieszkań i podróżowali w poszukiwaniu pracy?" - zobacz jak Paweł Graś odpowiadał na te i inne pytania słuchaczy RMF FM.

(abs)