RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Gowin: Kładę swoją głowę polityczną na szali

Publikacja: Sobota, 14 września (11:57)

​Podniesienie składki ZUS to pomysł absurdalny. Kładę swoją głowę na szali, że tego nie wprowadzimy - mówił w programie “Onet Opinie" minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Lider Porozumienia - koalicjanta PiS - zapewniał, że obóz Zjednoczonej Prawicy nie podniesie składek ZUS dla przedsiębiorców. To jest zupełnie oczywiste. Kładę swoją głowę polityczną na szali. To rzecz zupełnie jednoznaczna - mówił Gowin w rozmowie z Onetem.

Podkreślał także, że taki pomysł w ogóle nie padł. Uważam - i jest to stanowisko powszechne w obozie Zjednoczonej Prawicy - pomysł absurdalny. Ten ZUS i tak dla dużej szczęści firm - a przypomnę, że małe firmy to 99 proc. ogółu firm w Polsce - jest wysoki - powiedział.

Nigdy nie rozważaliśmy podwyższenia ZUS-u i odejścia od ryczałtu - dodał. Małym firmom będziemy ZUS obniżać, w skrajnych przypadkach praktycznie do zera - zaznaczył.

Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: