Jak podaje portal Onet, nowym ministrem sportu ma zostać Dagmara Gerasimuk, obecna prezes Polskiego Związku Biathlonowego. Sama prezes zaprzecza jednak tym informacjom.

Jak twierdzą źródła Onetu, zarówno w rządzie jak i w PiS, Gerasimuk była niemal od początku brana pod uwagę do obsadzenia tego resortu.

W grę wchodziło jeszcze jedno, dużo bardziej znane nazwisko w świecie polskiego sportu, lecz ostatecznie znanej sportstmenki nie udało się namówić na objęcie funkcji ministra sportu.

Dagmara Gerasimuk zaprzecza

Jednak sama Dagmara Gerasimuk zaprzecza tym informacjom na Twitterze. "Objęcie funkcji ministra sportu nie znajduje się wśród moich najbliższych planów zawodowych. Propozycja była. Wczoraj podziękowałam" - napisała.

Kim jest Dagmara Gerasimuk?

Dagmara Gerasimuk jest doktorem nauk o kulturze fizycznej i sporcie. Wykłada też na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowiach.

Od 2014 roku pełni funkcję prezesa Polskiego Związku Biathlonowego. Jest także członkiem Zarządu Międzynarodowej Federacji Biathlonu na lata 2018-2022.

Wcześniej była trenerem I klasy w biathlonie, sędzią międzynarodowym, czy delegatem technicznym.

Nieznany minister sportu

Aktualnie funkcję ministra sportu pełni sam premier Mateusz Morawiecki.

Przez ostatnie 4 lata tę funkcję sprawował były lekkoatleta Witold Bańka, ale on został wybrany na szefa Światowej Agencji Antydopingowej.