RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Generał Jaruzelski może opuścić szpital

Publikacja: Środa, 13 lutego (11:38) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Generał Wojciech Jaruzelski został wypisany ze szpitala. Trafił do Wojskowego Instytutu Medycznego pod koniec stycznia z powodu zapalenia płuc.

Jak poinformował ppłk Grzegorz Kade, zastępujący rzecznika prasowego Wojskowego Instytutu Medycznego, generał Jaruzelski został wypisany i może opuścić szpital. Dodał, że stan generała jest zadowalający. Generał był leczony w WIM z powodu zapalenia płuc.

Poprzednio Jaruzelski trafił do szpitala 12 grudnia i po wyrównaniu zaburzeń hematologicznych został wypisany do domu. W marcu 2012 roku w szpitalu WIM zdiagnozowano u niego chłoniaka; we wrześniu generał przebywał w szpitalu z powodu zapalenia płuc, które było powikłaniem chemioterapii.

Gen. Wojciech Jaruzelski to przywódca PRL i PZPR w latach 80. ubiegłego wieku, przewodniczący Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego podczas stanu wojennego, prezydent w latach 1989-90.

(j.)

Źródło: RMF24/PAP
Tagi: szpital

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: