Na karę 4,5 roku więzienia skazał wrocławski sąd Ryszarda F. ps. Fryzjer oskarżonego o korupcję w polskiej piłce nożnej. Sąd umorzył m.in. zarzut mówiący o tym, że "Fryzjer" założył i kierował zorganizowaną grupą przestępczą, ponieważ został on już wcześniej za to skazany.

Sąd uznał, że "Fryzjer" jest winny niemal wszystkich z ponad 100 zarzutów, w tym między innymi tego, że obiecywał i wręczał łapówki. Wymierzył mu karę 4,5 roku więzienia oraz orzekł wobec niego zakaz organizacji i uczestniczenia w profesjonalnych zawodach sportowych przez 10 lat.

"Fryzjer" został oskarżony o to, że założył i kierował zorganizowaną grupą przestępczą, która przyjmowała i wręczała łapówki w zamian za ustawianie wyników meczów piłkarskich na różnych szczeblach rozgrywek. Grupa miała działać od lipca 2003 r. do czerwca 2006 r. Oskarżenie dotyczy przypadków korupcji w klubach piłkarskich, m.in. Widzewie Łódź, Zagłębiu Lubin, Górniku Polkowice, Zawiszy Bydgoszcz, Kujawiaku Włocławek, Świcie Nowy Dwór, Pogoni Szczecin i Podbeskidziu Bielsko-Biała.

Sąd umorzył zarzut mówiący o tym, że "Fryzjer" założył i kierował zorganizowaną grupą przestępczą, ponieważ został on już wcześniej za to skazany.

Prokurator domagała się dla Ryszarda F. sześciu lat więzienia. Dla pozostałych oskarżonych w tym procesie - 30 byłych działaczy piłkarskich, sędziów i piłkarzy - kar od trzech lat bezwzględnego więzienia do sześciu miesięcy w zawieszeniu na dwa lata. Zostali oni skazani na kary od 8 miesięcy w zawieszeniu do 2 lat w zawieszeniu.