Policja poszukuje sprawców brutalnego pobicia przechodnia w Świnoujściu. Film, na którym widać, jak czterech napastników bije mężczyznę, trafił do internetowego serwisu YouTube. Najpierw ofiara bita jest po twarzy, a następnie - kiedy upada - kopana.

Do zdarzenia doszło w piątkowy wieczór, a film trafił do internetu wczoraj. W ciągu jednej doby obejrzało go prawie dwa tysiące osób. Mieszkańcy Świnoujścia rozsyłają sobie link do nagrania i są zbulwersowani tym, co zobaczyli. Na forach internetowych pojawiają się komentarze, potępiające zachowanie napastników i wyrażające obawę przed kolejnymi atakami.

Policja twierdzi, że szuka sprawców. Policjanci będą docierać do osoby, która jest odpowiedzialna za prowadzenie tego monitoringu osiedlowego, czy jest szansa jeszcze go zabezpieczyć procesowo – zapewnia Alicja Śledziona z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie:

Mężczyzna telefonicznie poinformował o pobiciu już w piątek. Jednak kiedy policjanci przyjechali na miejsce, prawdopodobnie z obawy przed zemstą nie chciał złożyć zawiadomienia. Funkcjonariusze nie rozejrzeli się wówczas, by sprawdzić, czy w okolicy zamontowany jest monitoring. Ponownie zainteresowali się sprawą dopiero wtedy, gdy film trafił do sieci.