Synoptycy zapowiadają powrót zimy ze srogim mrozem. To dobra wiadomość dla uczniów z województw, które zaczęły właśnie ferie oraz narciarzy. Reporter RMF FM Piotr Glinkowski sprawdzał jakie warunki do uprawiania białego szaleństwa panują w Beskidach.

Warunki na większości tras w Beskidach są dobre lub bardzo dobre. Teraz średnio w Beskidach jest 5 stopni mrozu. Od rana do późnego popołudnia, miejscami będzie padał śnieg. Widoczność na stokach jest niezła, najbardziej odczujemy dziś brak słońca, które jest schowane za gęstymi chmurami. Ten brak musimy sobie jednak odbić na nartostradach. Czekają: Wisła, Krynica i Szczyrk - tam leży grubo ponad metr śniegu. Nieźle jest także w Brennej, Istebnej, Korbielowie, Ustroniu i Zwardoniu. Na razie ruch na wyciągach jest dość słaby więc dla spragnionych gór i zimy w Beskidach miejsca na pewno nie zabraknie.

W ten weekend ferie zaczęli uczniowie w Podlaskiem i Warmińsko-Mazurskiem. Dołączyli oni do odpoczywających już od tygodnia pięciu województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.