Dopiero za kilka dni projekty ustaw związane ze zlikwidowaniem kolejek do onkologów mają trafić do konsultacji społecznych – dowiedział się reporter RMF FM Grzegorz Kwolek. Tymczasem jeszcze w piątek minister zdrowia Bartosz Arłukowicz zapewniał, że wszystkie zmiany w prawie niezbędne do wprowadzenia reformy są już gotowe.

W piątek na wspólnej konferencji z premierem minister Bartosz Arłukowicz zapewniał, że niezwłocznie prześle projekty do konsultacji. Wszystkie te projekty zostały formalnie przesłane do programu prac rządu. My te projekty mamy napisane legislacyjnie - zapewniał szef resortu zdrowia.

Reporter RMF FM Grzegorz Kwolek sprawdził w ministerstwie, kiedy projekty zostaną opublikowane. Dostał jedynie zdawkową odpowiedź, że "w ciągu kilku dni". Nie wiadomo jednak, skąd takie opóźnienia.

W pakiecie kolejkowym ministra ma znaleźć się m.in.: zniesienie limitów dla chorych na raka, szybka terapia onkologiczna, rozszerzenie możliwości diagnostycznych dla lekarzy POZ i motywowanie specjalistów do przyjmowania nowych pacjentów. 

(abs)