MSWIA chce objąć dozorem elektronicznym stadionowych chuliganów, którzy przyjadą na Euro 2012. To ile osób znajdzie się w systemie będzie zależeć od tego jak szybko uda się zmienić prawo. Na razie trwają konsultacje między MSWiA i resortem sprawiedliwości.

Ustawę o dozorze oraz o imprezach masowych trzeba zmienić tak, żeby obok zakazu wejścia na stadion i obowiązku meldowania się na komisariacie w godzinach meczu, sąd mógł orzekać elektroniczną kontrolę, czy chuligan jest w domu.

Jeżeli wprowadzimy taki pomysł to wtedy w nowych sprawach sąd mógłby orzekać taką właśnie karę w stosunku do chuliganów naruszających prawo. Ci którzy teraz mają zakazy mogą zostać objęci dozorem elektronicznym na Euro, pod warunkiem, że zostaną po raz kolejni skazani - powiedział RMF FM wiceszef resortu spraw wewnętrznych Adam Rapacki.

Batem na chuliganów już zidentyfikowanych i ukaranych za stadionowe burdy pozostanie często omijany zakaz stadionowy. Został on zasądzony wobec 1800 osób. Na pewno będą też kolejne - zapewnia wiceszef MSWiA. Rapacki wskazuje Bydgoszcz, gdzie po zamieszkach na stadionie Zawiszy zatrzymano ponad 100 osób.