Rezygnacje generałów mają nie tylko przyczyny związane z wiekiem i życiem osobistym - przyznaje wiceszef klubu PO przyznaje. "Jeśli nie zgadzają się na nadchodzące zmiany, powinni odejść" - mówi Jarosław Gowin. Według prasowych doniesień, z armii odchodzi dwunastu najwyższych rangą dowódców, w tym dziesięciu - czyli jedna dziesiąta - polskich generałów.

Zdaniem Marka Siwca z SLD, który był gościem Przesłuchania w RMF FM, wojskowi nie godzą się na zmiany, które szykuje MON i PO. Minister Siemoniak, który przyszedł na krótko, powinien jednak mieć trochę respektu dla wojska, dla całej instytucji. A nie zachowywać się tak ostro, jak on to robi - mówił europoseł.

Poseł Brudziński z PiS podsumowuje rządy PO: To czas zmarnowany, ale i też czas, który może przynieść bardzo niebezpieczne działania i zachowania wobec naszych żołnierzy.

Natomiast Jarosław Gowin z PO dymisje generałów tłumaczy tak: część z nich ma już prawa do emerytury. Pozostali - jeśli nie zgadzają się na nadchodzące zmiany - powinni odejść.