Problemy z działaniem strony "e-Urząd Skarbowy". Przyczyną jest awaria infrastruktury technicznej. Deklaracje podatkowe można składać po zalogowaniu się bezpośrednio z adresu https://epit.podatki.gov.pl - poinformowało przed godziną 11 Ministerstwo Finansów.

Od rana niemożliwe było zalogowanie na stronę e-Urzędu Skarbowego.

Przy próbie zalogowania otrzymujemy komunikat: "Mamy przerwę w działaniu e-Urzędu Skarbowego".

"Robimy wszystko, aby jak najszybciej udostępnić nasze e-usługi. Przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy już wkrótce" - głosi komunikat.

"W związku z przerwą w działaniu witryny https://urzadskarbowy.gov.pl informujemy, że usługa #TwójePIT działa poprawnie. Deklaracje podatkowe można składać po zalogowaniu się bezpośrednio z adresu https://epit.podatki.gov.pl" - podało przed godziną 11 Ministerstwo Finansów.

"Dziś rano pojawiły się problemy z dostępem do e-Urząd Skarbowy. Utrudnienia wynikają z awarii infrastruktury technicznej, wspierającej system e-Urząd Skarbowy. Trwają prace techniczne" - poinformowało PAP Ministerstwo Finansów.

Resort dodał, że z powodu awarii "mogą występować chwilowe ograniczenia w funkcjonowaniu systemu e-Urząd Skarbowy".

Na rozliczenie się ze skarbówką mamy jeszcze 10 dni, więc problem nie jest krytyczny. Niestety niemal co roku pod koniec sezonu składania PIT-ów systemy skarbówki się przeciążają. Nie ma co więc czekać na ostatnią chwilę.