To będzie dziś jedna z największych plenerowych imprez - Sylwestrowa Moc Przebojów odbędzie się przed Spodkiem w Katowicach. Na scenie wystąpią m.in.takie gwiazdy jak Bajm, Ewa Farna, Sylwia Grzeszczak, Feel, Piersi i IRA.

10. jubileuszowa Sylwestrowa Moc Przebojów Telewizji Polsat, której patronem medialnym jest RMF FM, upłynie pod znakiem... lat 80. Uczestnicy imprezy przypomną sobie największe hity dekady, w której Polacy namiętnie oglądali filmy wideo, młodzież grała w pierwsze gry na Atari, a dzieci biły rekordy w układaniu kostki Rubika. Przeboje Modern Talking zaśpiewa wokalista tego legendarnego zespołu - Thomas Anders.

Na scenie pojawią się największe polskie gwiazdy, które oprócz własnych przebojów zagrają covery słynnych utworów. Usłyszymy m.in. "The Final Countdown" Europe w wykonaniu zespołu Feel, "Forever Young" Alphaville zaśpiewa Natalia Szroeder, a "Susanna" The Art Company z publicznością wykona Michał Wiśniewski. Będzie można zatańczyć w rytmie wielkiego hitu Whitney Houston "I Wanna Dance With Somebody", który zaśpiewa Ewa Farna, czy usłyszeć klasyk A-ha "Take On Me" w wykonaniu Video.

Nie zabraknie również wielkiego hitu Madonny "La Isla Bonita", który zaprezentuje Blue Cafe. Publiczność będzie mogła również posłuchać duetu, powstałego właśnie z myślą o tegorocznej Sylwestrowej Mocy Przebojów. Po raz pierwszy Sylwia Grzeszczak i Beata Kozidrak zaśpiewają wspólnie przebój Cher z 1989 roku - "If I Could Turn Back Time".

Start imprezy - dziś o godzinie 20. O 18.30 otwarte zostały wejścia na plac przed katowickim Spodkiem.

Ważne informacje dla mieszkańców i osób, które wybierają się na imprezę przed Spodkiem!

Pamiętajmy o tym, że w okolicach Spodka jest ograniczona liczba miejsc parkingowych. Najlepiej korzystać z komunikacji miejskiej.

Dodatkowe autobusy uruchomi KZK GOP. Częściej będą kursowały autobusy linii nr: 12, 37, 40, 168, 115, 600, 632, 674, 689, 808, 814 oraz 30N, 76N, 77N, 130N, 297, 657N, 672N, 830N, 840N, 905N, 906N oraz 908N.

Autobusy, których trasy przebiegają na co dzień przez Rondo, od godz. 14.00 w Sylwestra do godz. 8.00 w Nowy Rok będą korzystały z objazdów. Pełny rozkład znajduje się na stronie KZK GOP.

(mal)