Każdy kraj, który współpracuje w Europolem miał możliwość umieszczenia na liście osób najbardziej poszukiwanych dwa nazwiska. Polska policja zdecydowała się na umieszczenie tam dwóch nazwisk: Bogumiła Kaczmarczyka i Rafała Czerwońca.

Bogumił Kaczmarczyk pochodzi z Lublina. Jest poszukiwany za dokonanie gwałtu ze szczególnym okrucieństwem oraz spowodowanie śmierci.

Rafał Czerwoniec jest poszukiwany przez policję warszawską za handel narkotykami i udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Na liście jest między innymi Salah Abdeslam, 26-letni Belg, jeden z organizatorów serii zamachów terrorystycznych w Paryżu 13 listopada zeszłego roku. Jest on poszukiwany zarówno przez służby francuskie, jak i belgijskie.

Wśród najbardziej poszukiwanych znalazła się także jedna kobieta. To 29-letnia Finka, poszukiwana za oszustwa, których dopuściła się 10 lat temu. Fińska policja przypuszcza, że kobieta przebywa w którymś z europejskich państw.

Jeśli ktoś ma informacje na temat poszukiwanych, może je przekazać policji anonimowo, wypełniając formularz znajdujący się na stronie internetowe.


(j.)