RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Dwie orkiestry - jedno brzmienie

Publikacja: Sobota, 15 sierpnia (08:00) Aktualizacja: Sobota, 15 sierpnia (08:00)

Orkiestra Sił Powietrznych USA w Europie stacjonująca w Bazie Lotniczej Ramstein wraz z polską Orkiestrą Reprezentacyjną Wojsk Lądowych we Wrocławiu wspólnie, choć na odległość, przygotowały nagranie utworu Fryderyka Chopina Poloneza A-dur zwanego "Polonaise Militaire" z okazji Święta Wojska Polskiego i rocznicy stulecia Bitwy Warszawskiej.

Amerykańską orkiestrą dyryguje ppłk Cristina Moore Urrutia, polska orkiestra występuje pod batutą kapelmistrza  por. Jacka Putry.

Wideo powstało z inicjatywy Konsulatu Generalnego USA w Krakowie. Muzyczna harmonia, tak uderzająca w jednoczesnym wykonaniu utworu Chopina, jest analogią do harmonijnej współpracy pomiędzy armiami obu krajów, USA i Polski.


Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: