Dwóch nastolatków zginęło wczoraj późnym wieczorem na drodze krajowej nr 1 w Wikłowie w woj. śląskim między Częstochową a Piotrkowem Trybunalskim. Chłopcy próbowali motorowerem przeciąć główną trasę - nie przeżyli zderzenia z jadącym nią porsche.

Do wypadku doszło na skrzyżowaniu "jedynki" z lokalną drogą w miejscowości Wikłów ok. 30 kilometrów na północ od Częstochowy. To jedno z tych nietypowych skrzyżowań, umożliwiających uczestnikom ruchu lokalnego przecięcie głównej trasy i przejazd na drugą jej stronę. To niebezpieczne miejsca na tym odcinku - zaznaczyła podinspektor Joanna Lazar z częstochowskiej policji.

Do wypadku doszło w niedzielę ok. godziny 23. Dwaj mieszkający w okolicy chłopcy - 16-letni i 19-letni - najprawdopodobniej chcieli przejechać przez trasę w poprzek. Gdy wjechali na jezdnię "jedynki", uderzyło w nich prowadzone przez 40-letniego kierowcę porsche. Wiadomo, że kierowca był trzeźwy.

Częstochowscy policjanci ustalają, który z nastolatków kierował motorowerem, a także czy kierowca porsche jechał zgodnie z przepisami.

Odcinek drogi nr 1 między Częstochową, a Piotrkowem Trybunalskim w przyszłości ma zostać przebudowany do wyższego standardu i stać się częścią autostrady A1. Jednym z elementów przebudowy będzie likwidacja jednopoziomowych przejazdów przez trasę dla ruchu lokalnego.

Według ostatnich informacji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, odcinek ten ma zostać przebudowany przez partnera prywatnego. Procedura jego wyboru ma zostać ogłoszona do końca roku. W lutym Dyrekcja podpisała umowy na wykonanie dokumentacji projektowej dla A1 od Pyrzowic do Tuszyna.