Do ponad dwóch tysięcy mieszkań w Rudzie Śląskiej nie dociera ciepło. Powodem są prace przy naprawie uszkodzonej magistrali ciepłowniczej, która zasila dzielnicę Ruda. Ciepłownicy mają nadzieję na zakończenie robót jeszcze dzisiaj.

Jak poinformował dyspozytor Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Rudzie Śląskiej, awarię magistrali w rejonie ulicy Norwida zlokalizowano już wcześniej, ale ubytki wody nie były bardzo duże i ciepłownicy wahali się, czy nie odwlec prac do zakończenia świąt. Ostatecznie zdecydowali się rozpocząć naprawę. Sieć jest w takim stanie, że zostawienie jej na razie tak, jak jest, mogłoby się zemścić i wtedy by było bardzo niedobrze. Nie chcieliśmy komplikować ludziom sytuacji przed świętami, ale uznaliśmy, że lepiej wszystko tam zrobić jeszcze teraz, niż jakby miało być zimno przez święta - wyjaśnił.

Według najnowszych raportów ciepłowników, jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, usuwanie awarii powinno zakończyć się do wieczora, a napełnianie sieci może później potrwać jeszcze 2-3 godziny.

To kolejna dzisiaj awaria ciepłownicza w regionie. W Rybniku ciepło nie docierało rano do około trzech tysięcy mieszkań. Tamta awaria została już naprawiona.